עוגות יום הולדת | יום הולדת | מסיבות | ימי הולדת לילדים | דוכני מזון

בא לי מסיבה יום הולדת הנה בא !!

יום הולדת
יום הולדת

יום הולדת
יום הולדת
יום הולדת
מאכלים, עוגות יום הולדת

אתר בא לי מסיבה ריכז עבורכם מאמרים בנושאים רבים הקשורים לארגון יום הולדת לילדים. כאן תוכלו להעשיר את הידע שלכם ולקבל רעיונות מדליקים לארגון יום הולדת של ילדכם.

מאכלים, עוגות יום הולדת

אוכל הוא אחד המרכיבים החשובים בחיינו, וכאשר מגיע התאריך המדובר בשנה והוא כמובן יום ההולדת, ההורים מתחילים לשבור את הראש בין שאר הארגונים לחגיגת יום הולדת לגבי איזה תפריט, עוגות יום הולדת יוגש לילדים, כמובן ראשית יש לקחת בחשבון את גילאי הילדים, את העלויות של מאכלים כאלה ואחרים והחשוב מכל לקלוע לטעמם של הילדים שהרי לכל גיל מאכלים, עוגות יום הולדת המתאימים והאהובים.

גם אוכל, עוגות יום הולדת זה עניין של גיל

בגילאים 0-2 נושא האוכל יותר קשור למבוגרים מאשר לעוללים, היות ומגוון המאכלים הנתון לרשות ההורים הינו מוגבל ואלמנטארי, במידה ועורכים חגיגת יום הולדת האוכל, העוגות יום הולדת מיועד להורים המתלווים לילדיהם ועל כן אין להתעכב או לנסות להתאים מאכלים לתינוקות עצמם. ככל שמתקדמים עם הגיל מגוון המאכלים המוצעים בימי הולדת רק הולך וגדל, הכול כמובן בהתאם ליכולת המימון של ההורים.

בגילאים 2-4 עדיף שהמאכלים יהיו בצבעים שונים, דבר שמושך את העין ואת תשומת הלב של הילדים, בקיץ ניתן לחלק גלידות בטעמים ובצבעים שונים (כמובן לא בגביע), להורים שעלויות אלו הן מעבר ליכולתם ניתן להקפיא מעדנים קטנים כגון גמדים, דני שוקולד וכדומה, כמו כן ניתן להכין שוקו, מיצים שונים ולהקפיאם בכלים קטנים כך שיהפכו לשלגונים בטעמים שונים. בחורף ניתן לחלק קרמבו, למרות שבתחתיתו יש ביסקוויט ניתן לאכול את חלקו העליון, זהו מאכל טעים ומושך תשומת לב. ניתן לעשות גם כדורי שוקולד קטנים. כמו כן אסור לשכוח את גולת הכותרת -עוגת יום ההולדת. עדיף שהעוגה תהיה בצורה אטרקטיבית ומקורית, נוחה לאכילה, כמובן ללא אגוזים או תוספות אחרות אשר לא מתאימות לגילאים קטנים אלה. במרבית המקרים ימי הולדת בגילאים אלה נערכים בגן דבר המקל על ההורים, באם מדובר כבר בגיל 4 ניתן להביא ארוחת בוקר לגן שתכלול ירקות חתוכים, לחם רך, גבינות וביצה קשה, אלו דברים בריאים שמרבית הילדים אוהבים ומכירים וכמובן לקינוח תגיע העוגה.

בגילאים 4-6 מדובר למעשה בטווח ביניים. ניתן לשלב גם מאכלים שנכתבו קודם לכן, במידה ויום ההולדת נערך בגן, ארוחת בוקר היא פתרון קל וזול יחסית, כמובן שניתן "לשדרג" את הארוחה ולהוסיף טוסטים עם גבינות שונות, מגוון ירקות רב יותר כדוגמת גמבה, פטריות וכדומה, וכקינוח אל לשכוח את העוגה שיכולים להתווסף לה קישוטים ומרכיבים שבגילאים קטנים יותר לא היו רלוונטיים. באם מסיבת יום ההולדת נערכת בבית אחר הצהריים, ניתן להגיש ירקות חתוכים ולא סלט היות וילדים יתקשו באכילתו, ירקות ייפלו להם וייצרו לכלוך מיותר. לצד הירקות ניתן להזמין פיצה, אולם אם עבור ההורים העלויות יקרות מדי ניתן להכין פיצה ביתית על גבי פיתה וכדומה, זהו אחד המאכלים האהובים והנפוצים ביותר עבור ילדים בימי הולדת. המנה הבאה בתור תהיה חטיפים, אמנם זה לא כל כך בריא אבל יום הולדת בלי ממתקים לא נחשב יום הולדת עבור ילדים, אולם יחד עם זאת אין להפריז במגוון החטיפים, בגילאים אלה מתאים להגיש במבה, מרשמלו, בייגלה וכדורי שוקולד ולסיום כמובן עוגת יום ההולדת ושוב הדגש כמובן הוא על הצורה הוויזואלית הרי זה מה שמעניין את הילדים.

בגילאים 6-8 הילדים כבר בוגרים יותר וטעמם בכל הקשור לאוכל רק הולך ונעשה מגוון יותר. אולם עדיין יש מאכלים שכמעט בכל גיל ילדים אוהבים ויודעים שרק באירועים כאלה הם יכולים ליהנות מהם, שוב הפיצה מקבלת מקום מרכזי, ניתן לשים עליה מספר תוספות שאותם הילדים כבר יכולים לאכול, כך שתהיה יותר מגוונת וצבעונית, אולם ניתן לגוון ולהכין צ'יפס ביתי מאכל שהעלויות שלו נמוכות ואין ילד שלא אוהב לאכול זאת, כמובן שבכדי להעשיר את שולחן האוכל מוסיפים גם ירקות חתוכים וניתן גם להוסיף מספר סלטים כגון סלט כרוב וגזר עם מיונז, סלט פטריות, סלט ביצים זאת כמובן בהתאם לתקציב ההורים, למספר הילדים ולאופי מסיבת יום ההולדת, כמו כן אין לשכוח שכקינוח מגוון החטיפים גדל ועוגת יום ההולדת מקבלת מקום חשוב ונכבד יותר מבעבר גם צורתה, טעמה והנרות בהם היא מקושטת.

בגילאים 8-10 אין שינוי ממשי בתפריט האוכל, באם ההורים אינם רוצים להאכיל את הילדים בפיצה מסיבות כאלה ואחרות ניתן לקנות או לעשות כדורי פלאפל בליווי חומוס וירקות בתוך פיתה, זוהי ארוחה יותר מזינה, משביעה ושונה מהנהוג בימי הולדת, ניתן כמו כן במקום פלאפל להכין נקניקיות שעלותן זולה יותר ושוב להכניסן לתוך פיתה או לחמנייה בליווי ירקות, רטבים וחמוצים באם זה אפשרי, המנה האחרונה נשארת אותו הדבר חטיפים, עוגה או שניהם יחד הכול תלוי בהתאם לתקציב.

בגילאים 10-14 טווח זה גדול יותר מבעבר היות ואין שינויים רבים, לכן אין טעם לנסות ולתחום את הגילאים בקפיצות של שנתיים, השלב הקריטי כבר מאחור. ראשית לתפריט ניתן להכניס בורקסים קנויים או ביתיים במגוון טעמים, כמובן שהטעם שהדומיננטי והאהוב הוא גבינה או לחלופין ג'חנון ומלווח המעשירים את התפריט ונותנים פן של מקוריות וגיוון. בכדי להוסיף ניתן להכין נקניקיות פרווה עטופות בבצק עלים הן טעימות ומשביעות, לאחר הארוחה ניתן להכין פופקורן זהו חטיף בריא שאינו מלכלך את הבית. באם מספר הילדים המשתתפים ביום הולדת אינו רב ניתן לשתף אותם בעשיית הארוחה, כל זאת כמובן בהתאם לתנאי השטח, ראשית הדבר גורם לילדים להרגיש שנטלו חלק מארגון האירוע וכן הם יעריכו יותר את האוכל שעמלו והכינו, זוהי סוג של חוויה מעניינת ומאתגרת הנותנת סיפוק. ישנם מגוון אפשרויות וחברות שונות המספקות שירותי קייטרינג וניתן בהתאמה לפי טווח הגילאים להתאים את התפריט האופטימאלי לכל גיל. כמובן בסיום מסיבת יום ההולדת תחולק עוגה, בגילאים אלה צורת העוגה אינה מהווה פונקציה משמעותית בעיקר לאחר גיל 11.

איפה, איפה, איפה העוגה?

האוכל היה ויישאר מרכיב מהותי ומשפיע שישאיר את החותם הסופי בין שלל המרכיבים באם הייתה יום הולדת מהנה וטובה לבין יום הולדת בה ילדכם הרגיש שהיום הולדת לא הגיעה לרמת הסטנדרטים במסיבות ימי ההולדת של חבריו - וזהו נושא חשוב מאוד בגילאים אלו. אז אם זה קייטרינג, אוכל ביתי או עשייה משותפת – הבחירה כבר בידיכם. בכל אחד מהנ"ל חשובה הכריכה לא פחות מהספר. מראה חיצוני משופר בנוסף להפעלות כאלו ואחרות שהוזכרו להלן ייתנו את הערך המוסף ויקנו לילדכם חווית יום הולדת אולטימטיבית. בנוגע למבחר המוצע ניתן לראות שמצד אחד מגוון המאכלים אינו רב היות ובסופו של דבר מרבית הילדים אוהבים את אותו סוג של אוכל, אולם יחד עם זאת ככל שהגיל הכרונולוגי עולה ניתן להוסיף מאכלים שונים לתפריט האוכל ולשתף את הילדים בעשייתו וכל זאת כמובן בהתאם ליכולת הכלכלית של ההורים. עוגת יום ההולדת תמיד תשחק תפקיד מכריע וגם כאן הבחירה באיזה גודל, רמת השקעה והצורה הויזואלית הינה פונקציה הנקבעת על ידכם. לעיתים יותר זול להכין בבית מאשר לקנות, ולעיתים נעדיף להשקיע בעוגה בומבסטית שתשאיר את כולם פעורי פה , מהצורה ומהתיאבון המיידי שלרוב יתלווה אליה. לא משנה הגיל העוגה תמיד תהווה את גולת הכותרת של מסיבת יום ההולדת, בפרט אם היא מקורית, מושקעת וטעימה.

תגיות:  דוכני מזון   

בא לי מסיבה, יום הולדת הנה בא, הינו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות למסיבות יום הולדת לילדכם. בין נותני השרות למסיבות יום הולדת ניתן למצוא:
קריוקי, קוסם, קוסמים, הפעלות יום הולדת, ליצן, מסיבות, ליצנים, תיאטרון בובות ועוד מגוון נותני שרות למסיבות ימי הולדת לילדים.

האינפורמציה המוצגת באתר בא לי מסיבה - יום הולדת הנה בא, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע"י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחראי לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש".

כל הזכויות שמורות © - סקנסופט חברת סחר בע"מ 1992-2018 - (Birthday) בא לי מסיבה - יום הולדת - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות

עוגות יום הולדת | יום הולדת | מסיבות | ימי הולדת לילדים | דוכני מזון