קסמי קלפים

מאמרי לימוד קסמים

יום הולדת
יום הולדת

יום הולדת
יום הולדת
יום הולדת
קסמי קלפים

מאמרים יום הולדת > קסמי קלפים

קסמי קלפים

קסמי קלפים הם אולי סוג הקסמים המוכר והפופולארי ביותר. קסם קלפים מתבצע על ידי קוסם בעזרת מספר קלפים או חבילת קלפים על מנת ליצור אשליה. לרוב משתמשים עושי הקסמים בקלפי משחק רגילים, אך לפעמים גם בכרטיסי ביקור או בקלפים מיוחדים. ביצוע קסמים בעזרת קלפים בדרך-כלל דורש פחות מיומנות ואימון מקסמים ברמת קושי זהה במטבעות ולכן זהו תחום פופולארי מאוד בקרב קוסמים וחובבנים כאחד. קצת על הטכניקות הנפוצות בשימוש בקסמים עם קלפים.

אמנם קיימים אלפי קסמים שונים בקלפים, אך בכולם משתמשים במאה טכניקות בסיסיות אשר צירופן ביחד והדרך בה מציגים את הקסם מבדילים ביניהם. אחת מהטכניקות הבסיסיות והידועות בקסמי קלפים נקראת Backpalm (כף יד אחורית). בטכניקה זו מחביאים את הקלף (או מספר קלפים) מאחורי כף היד. בעזרת אימון קצר כל אחד יכול לבצע זאת, ואם זה נעשה במהירות מתקבלת אשליה שהקלף נעלם.

אחד מהקסמים המפורסמים ומעוררי ההתפעלות ביותר נקרא The ambitious card (הקלף השאפתני), שבו הקוסם גורם לקלף נבחר להופיע שוב ושוב בראש חפיסת הקלפים לאחר ששמים אותו במרכזה ולמרות ערבובים חוזרים ונשנים. האפקט מיוחס לרוב לקוסם הצרפתי גוסטב אלברטה באמצע המאה ה-19. קסם שונה, אשר היה נפוץ בעיקר בקרב נוכלים הוא Three card monte, קסם בו שלושה קלפים מוצגים לצופה, ואחרי ערבוב קל הוא צריך למצוא את הקלף השונה, לרוב ללא הצלחה.

בקסם אחר מציג הקוסם את גבו הכחול של קלף שהוא אוחז בין אצבעותיו, ולאחר שהוא מנחית עליו מכה קלה עם האצבע הופך גבו של הקלף לאדום. הקסם הזה מבוצע ע"י זריזות אצבעות, שמחליפות בין הקלף האדום לקלף הכחול.

בקסם קלפים נוסף גורם הקוסם לקלף לרחף באוויר ולחזור אליו כמו בומרנג לאחר שהוא זורק אותו. בקסם אחר מציג הקוסם קלף ולאחר שהוא מעביר עליו את ידו הופך הקלף לקלף אחר. עוד קסם הוא זה שבו מציג הקוסם ארבעה אסים – לב, תלתן, יהלום ועלה. הקוסם לוקח את אחד הקלפים ומניח אותו הפוך על השולחן. לאחר-מכן הוא מניח את ידו על גבי הקלפים ולוקח קלף, אך כשהוא מרים את היד מתברר שהקלף הוא בלתי-נראה. כשמניח הקוסם את ידו על האס שהוא שם קודם לכן על השולחן ומרים את ידו, מתגלים שני קלפים. לאחר-מכן, באותה צורה מניח הקוסם אס נוסף. בקסם נוסף מעביר הקוסם את כף ידו על גבי הקלף הראשון בחפיסה וכשהוא מסיים את העברת היד הקלף הופך לקלף אחר.

עוד קסם קלפים ראוי לציון הוא זה שבו מניח הקוסם למתנדב לבחור קלף. לאחר שהמתנדב בחר את הקלף הוא מחזיר אותו לחפיסה. הקוסם מערבב את חפיסת הקלפים וכשהוא מרים את הקלף שבראש החפיסה, מתברר שהקלף שנחשף הוא זה שבו בחר המתנדב.

בעוד קסם, מבקש הקוסם ממתנדב לבחור קלף, לאחר שהמתנדב בחר את הקלף, הקלף מוצג לפני הצופים. לאחר מכן הוא שם את הקלף מתחת לכף ידו של המתנדב. אחר-כך מערבב הקוסם את שאר החפיסה ומבקש מהמתנדב לומר לו מתי להפסיק את הערבוב. כשהמתנדב אומר לו להפסיק את הערבוב, מציג הקוסם את הקלף הראשון בחפיסה. מיד לאחר-מכן הוא מנער את הקלף בעצמה ומציג אותו. אז מתברר שהקלף שהיה אמור להיות מתחת לידו של המתנדב, נמצא בידו של הקוסם, והקלף שהיה אמור להיות בידו של הקוסם, נמצא מתחת לידו של המתנדב.

בקסם מדהים אחר זורק הקוסם חפיסת קלפים אל עבר חלון, כך שלאחר שנפלו כל הקלפים על הרצפה, מתברר שאחד מהם עבר דרך החלון ועם זאת נשאר צמוד אליו.

בקסם הנקרא "קסם המכה", מבקש הקוסם ממתנדב לבחור קלף מתוך חפיסה, לאחר-מכן הוא מציג את אותו הקלף ומחזיר אותו לחפיסה. הוא מערבב את החפיסה ולבסוף אוחז אותה בין אצבעותיו ומנחית עליה מכה עוצמתית שמשאירה רק קלף אחד בידו. אותו הקלף, מתברר למרבה הפלא, הוא הקלף שבחר המתנדב.

יש גם קסם שמשלב טלפתיה עם קלפים: הקוסם נותן למתנדב לבחור קלף מהחפיסה ומבקש ממנו להסתכל עליו ולזכור אותו. לאחר מכן הוא מחזיר את הקלף לחפיסה ואומר למתנדב לחשוב טוב טוב על הקלף. הקוסם ממתין כדקה ואז מגלה לנו, בדרך פלא, איזה קלף בחר המתנדב.

כפי שכבר אמרנו, קיימים עוד אלפי קסמי קלפים. כל שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס לאינטרנט, לחפש ולבחור איזה קסם אתם רוצים ללמוד לעשות. בהצלחה!

בא לי מסיבה, יום הולדת הנה בא, הינו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות למסיבות יום הולדת לילדכם. בין נותני השרות למסיבות יום הולדת ניתן למצוא:
קריוקי, קוסם, קוסמים, הפעלות יום הולדת, ליצן, מסיבות, ליצנים, תיאטרון בובות ועוד מגוון נותני שרות למסיבות ימי הולדת לילדים.

האינפורמציה המוצגת באתר בא לי מסיבה - יום הולדת הנה בא, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע"י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחראי לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש".

כל הזכויות שמורות © - סקנסופט חברת סחר בע"מ 1992-2018 - (Birthday) בא לי מסיבה - יום הולדת - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות

קסמי קלפים