יום הולדת | מסיבות | ימי הולדת לילדים | יומולדת

בא לי מסיבה יום הולדת הנה בא !!

יום הולדת
יום הולדת

יום הולדת
יום הולדת
יום הולדת
סיבה למסיבה - יום הולדת

אתר בא לי מסיבה ריכז עבורכם מאמרים בנושאים רבים הקשורים לארגון יום הולדת לילדים. כאן תוכלו להעשיר את הידע שלכם ולקבל רעיונות מדליקים לארגון יום הולדת של ילדכם.

סיבה למסיבה - יום הולדת

מסיבות יום הולדת הן חלק מחיינו כיום. אנשים חשים שכל יום הולדת הוא ציון דרך חשוב בחייהם. קשה להם לדלג הלאה בלי לעצור לרגע ולהתבונן איפה הם בחיים. בדרך כלל מקובל לחגוג עם חברים או עם בני משפחה. כתב פעם רב בשם הלל פוסק שיום זה מגן על האדם, וכל אדם ביום הולדתו מוגן מפני דברים רעים: "נמצא שיום זה מסוגל לבטל ממנו (מן האדם) כל גזרות רעות, והוא יום הצלחה ומזל". אך לא כל הרבנים חושבים כך: מתברר שבמסורת היהודית הדעות חלוקות אם צריך לקיים מסיבת יום הולדת או לא.

כשהייתי בר מצווה קיבלתי כמתנת יום הולדת את ספרו של הרב יוסף חיים מבגדאד "בן איש חי", ספר נחשב מאוד בעולם היהודי, והרב הגדול מבגדאד מספר על המנהג במשפחתו: "ויש נוהגים לעשות בכל שנה את יום ההולדת ליום טוב, וסימן יפה הוא, וכך נוהגים בביתנו". לעומתו יש רבנים שקשה להם עם חגיגות יום הולדת כיוון שבתנ"ך כולו אין זכר למנהג זה, והיחיד שחוגג יום הולדת הוא פרעה. אך יש הסבורים שדווקא יום ההולדת של פרעה גרם לכך שהוא קרא ליוסף הצדיק מכלאו לפתור את חלומו,וכך עלה יוסף לגדולה. מכאן שיום ההולדת הוא דבר טוב ויש לחגוג אותו.

ומה בימינו?

כמה פעמים שמענו או אמרנו את המשפט ”הילדים של היום זה לא הילדים של פעם”. גם בתחום של מסיבות ימי הולדת של הילדים אפשר לראות את השינוי החד. בשנים האחרונות התפתחה תעשיית ענק של מסיבות ימי הולדת לילדים. מספר רב של חברות ואנשי עסקים הצטרפו לחגיגה. הוקמו חברות המפעילות מסיבות ימי הולדת לילדים. הילדים מקבלים מסיבת יום הולדת אטרקטיבית, מרתקת וססגונית. בין המפעילים ניתן למנות קוסמים, ליצנים, מפעילים מיוחדים עם חיות, מפעילי תיאטרון בובות, מפעילי מתקנים מתנפחים, גיבורי על כמו ספיידרמן, שיבוא לטפס על הקירות בשביל הילדים, ועוד ועוד. ישנן גם מסיבות ימי הולדת שמתקיימות במקומות שונים, כמו ג''ימבורי, באולינג, בתי קולנוע וכיו"ב.

בשנים קודמות, ארגון מסיבת יום הולדת לילדים לא הייתה הפקה כזו רצינית. החברים לכיתה או לגן הוזמנו למסיבה בבית ילד יום ההולדת. במסיבה, הילדים השתתפו בהפעלות ומשחקים שונים. בין ההפעלות אפשר למנות משחקי בינגו נושאי פרסים, משחק שבו הילדים רוקדים לצלילי מוסיקה וכאשר המוסיקה נפסקת הם צריכים לעצור את הריקוד ולא לזוז, מי שזז, נפסל ויוצא מהמשחק. המשחק משוחק עד שנשאר ילד אחד והוא המנצח.
ואריאציה אחרת: כסאות מוסיקליים. בחדר יש שורת כיסאות פחות ממספר הרוקדים. ובכל פעם שהמוסיקה נעצרת צריך לשבת מיד, מיד שאינו מוצא כיסא לשבת, נופל מן המשחק. ואז מרחיקים עוד כיסא. וכך הלאה, עד שנותר השורד בהישרדות של הכיסאות המוסיקליים. .
משחק מוצלח נוסף הנו כאשר הילדים שמים פרי על כף שמוחזקת בפה, והם צריכים ללכת עד לנקודה מסוימת מבלי להפיל את הפרי. .
מבחינת עושר האוכל במסיבה, זה גם היה מאוד פשוט. בדרך כלל, השולחן היה מלא בחטיפים, פיתות עם חומוס וממרחים שונים, חטיפים מתוקים ועוגת יום הולדת שהוכנה מראש.

כיום, לעומת זאת, יום הולדת לילדים הנו הפקה מאוד מורכבת. גם מבחינת האוכל למסיבה. היום, יש הזמנות של דוכני מזון מיוחדים למסיבה ועוגות יום הולדת מעוצבות. לעתים קרובות, ההורים נמצאים בעמדה לא נוחה. מצד אחד, הם תמיד ירצו לתת לילד/ה שלהם מסיבת יום הולדת חלומית. לתת לו/ה להרגיש כמו מלך/ה. אך לא תמיד זה יהיה אפשרי מבחינה כלכלית. יש גם את העניין התחרותי. אנו חיים בעולם הישגי מאוד ותחרותי מאוד. כיוון שחבריו של הילד, כבר חגגו יום הולדת מיוחד במינו, יש את הרצון של הילד ושל הוריו להגיע לאותו הרף. אם במסיבת יום ההולדת של גיל הזמינו קוסם, אז במסיבת יום ההולדת של הילד שלי נזמין את ספיידרמן... הנטייה שלנו תמיד "להוציא את העיניים" לשכנים או לחברים תופסת גם פה. כמו במערכון הידוע של הגשש החיוור ''חתונת הדמים'': "אני אוציא לקבלן ונטורה את העיניים מהעיניים...", אמר מוחרקה כאשר דיבר על ארגון החתונה של בנו ששון עם עצמאותה. ואם הקבלן ונטורה הזמין לחתונה שריונית, הקבלן ששון יזמין הליקופטר, ויצניח את החתן והכלה וגם את הרב מן השמים לאולם השמחות...

כאמור, ארגון ימי הולדת לילדים, הפך בשנים האחרונות לתעשייה שלמה. המחירים של המפעילים השונים, אינו נמוך כלל. בדרך כלל, עלות יום הולדת ממוצע עולה מאוד באזורים שבהם הרמה הסוציו-אקונומית מאוד גבוהה.

וכאמור, בימי הולדת כיום מצווה לאכול הרבה, וכל המרבה הרי זה משובח. אך נזכור שבחסידויות מסוימות נהגו דווקא בימי ההולדת לצום ולהתענות. כך נאמר בספר הדרושים של רבי שריה דבליצקי: "טוב מאוד שיישב ביום הזה (מי שיש לו יום הולדת) גם בתענית, ואם יוכל לעשות באותו יום גם תענית דיבור, אשרי לו ואשרי חלקו".

אנו כמובן כיום לא מאמצים נוהג זה, ונוח לנו לחגוג בימי ההולדת, לשמוח, ולאפשר גם לילדינו לשמוח.

בא לי מסיבה, יום הולדת הנה בא, הינו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות למסיבות יום הולדת לילדכם. בין נותני השרות למסיבות יום הולדת ניתן למצוא:
קריוקי, קוסם, קוסמים, הפעלות יום הולדת, ליצן, מסיבות, ליצנים, תיאטרון בובות ועוד מגוון נותני שרות למסיבות ימי הולדת לילדים.

האינפורמציה המוצגת באתר בא לי מסיבה - יום הולדת הנה בא, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע"י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחראי לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש".

כל הזכויות שמורות © - סקנסופט חברת סחר בע"מ 1992-2018 - (Birthday) בא לי מסיבה - יום הולדת - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות

יום הולדת | מסיבות | ימי הולדת לילדים | יומולדת